Güne Siyah Etki

Güne Siyah Etki


Bu sene o kadar çok üşüdüm ki hafta sonu güneş az da olsa yüzünü gösterdiği gibi kendimi dışarıda buldum. Ama tabi güneşe aldanarak giyinme yaşımı çoktan geçtim ki atkımı, kabanımı çıkarmadım. Zaten hava güneşli de olsa üşütmeye devam ediyor.

 

Bugün yine farkında olmadan dolabımdan siyah parçaları toplamışım. Sonradan farkına vardım. Herkesin kendini daha özgüvenli hissettiği bir rengi vardır. Zaten siyahta bu renklerin başında gelir. Siyahın bu kadar özgüven vermesinin birçok psikolojik sebepleri olsa da bence  esas sebepleri de şunlardır;

Öncelikle siyah tüm kusurları kapatır.:) Bunda herkes benimle hemfikir olacaktır. İkinci sebebi ise baştan sona  siyah giyindiğinizde hem daha zayıf hem de daha uzun görünürsünüz. Özellikle açık bir ten ve saç renginiz varsa bu kontrast size ayrı iddia katar. Buda sizin yürüyüşünüze bile yansır. İşte bu sebeple bende bugün hazır içim  kıpır kıpır olmuşken renk tercihim ile de özgüvenimi daha yukarı taşıdım.

 

 

Bugünkü look’uma tüm kış neredeyse yanımdan ayırmadığım sade portföy çantam, botlarım ve mat bordo rujum eşlik etti. Bu koyu akışı da gri atkım ile kırmak istedim.

 

Bunun yanı sıra yukarıdan aşağı simsiyah inerken diz dekoltesi de bir nefes aldırdı akışa. Aslında çok sade ve eminim herkesin dolabında olan bu parçalar benim vazgeçilmezim.

 

 

 

Etiketler:, , ,

You may also like

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!