Mezuniyet İçin Elbise Seçimi


Gün geçtikçe Haziran ayına da yaklaşırken tüm öğrencilerde yavaş yavaş mezuniyet hazırlıkları başlıyor. En az sınav kadar nasıl bir elbise giymeliyim, ayakkabımı nerden almalıyım, saçımı nasıl yaptırsam, acaba diğer kızlar nasıl bir elbise giyecek gibi sorularda kafalarını kurcalıyor. Malum uzun süredir bu gecenin hayalini kuruyorlar ve herkes gecenin prensesi olmak istiyor.

Ama gecenin prensesi olmak adına rüküş olmamaya da dikkat etmek gerek. Unutmayalım, şık olmanın ilk koşulu üzerimize en uygun ve bizi en iyi yansıtacak elbiseyi seçmektir. Durum böyle olunca  benimde mezuniyetimde dikkat ettiğim bir kaç noktayı sizler için toparladım. İşte mezuniyet için elbise seçiminde dikkat edilmesi gerekenler;

Vücut tipinizi hangisi?

Öncelikle vücudunuzu tanıyarak işe başlayın.
– Göğüsleriniz büyük mü-küçük mü?,
– Basenleriniz var mı?,
– Beliniz ince mi?
– Bacak boyunuz uzun mu kısa mı?
– Omuzlarınız geniş mi dar mı?

Bu sorular sayesinde  sizi en güzel gösterecek elbise modelini belirleyebilirsiniz. Örneğin, beliniz ince ama basenleriniz var ise belinize tamamen oturan ve belinizin inceliğini meydana çıkaran bir elbise tercih etmelisiniz. Elbiseniz belinizden sonra genişlemeli ve uçuş uçuş olmalı ki basenleriniz meydana çıkıp dikkatleri üzerine çekmesin.

Göğüs kısmınız büyük ise elbisenizin üst kısmı drapeli yani verev, pileli gibi şekillerde katlanarak kesilmiş bir model tercih edebilirsiniz. Bu hareketler göğüslerinizin büyüklüğünü bertaraf edecektir. Omuzlarınız dar ise straplez elbiselerden kaçınmalısınız. Bu omuzlarınızı daha da cılız gösterecektir. Omuzlarınızı yarım kapatan ama boynunuzu açık bırakan V yakalı bir elbise tercih edebilirsiniz. Özellikle 80’ler çılgınlığı yeni sezonda da devam ederken vatkalı bir kıyafet ile gecenin en trendi olabilirsiniz.

Blake Lively

Nerelerden mezuniyet elbisesi satın alabilirim?

Zeynep Tosun – Akmerkez

Satın aldığınız elbisenin bir başkası üzerinde görme ihtimalini yok etmek istiyorsanız Zeynep Tosun’un  Akmerkez’deki mağazasında haute couture tasarımlarına göz atmanızı öneririm. 🙂

 

Dilek Hanif – https://tr-shop.dilekhanif.com

Eğer bütçeniz biraz yüksek ise Dilek Hanif’in online alışveriş sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Pronovias 

Hem çeşitlilik hem de tasarımların eleganlığı açısından benim oldukça ilgimi çekiyor. Tercihiniz zarif ve romantik modeller ise giymek için sabırsızlanacağınız o hayalinizdeki elbiseyi bulacağınızdan eminim.

 

Mango

Bütçenize uygun mezuniyet elbisesi seçebileceğiniz ve çizgilerini benimde en çok sevdiğim markalardan biri de Mango.  Maksimum 500-600 TL’ye gerçekten orjinal tasarımlarda elbiselere ulaşabilirsiniz.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!