Saçlarınıza Parlaklık Kazandıracak Bitkisel Yağlar


Saçlarınızın matlığından şikayet mi ediyorsunuz? Tatil, güneş, deniz derken saçlarınız tüm nemini kaybetti mi? Sorununuzu doğal yollarla çözebilirsiniz;Çörek otu yağı:

Özellikle saç dökülmelerinde önemi tahmin edildiğinden büyüktür. Ayrıca kepek sorununu da çözer ve saçınızın hava almasını sağlar. Bir pamuk yardımı ile sabah akşam saç diplerinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Kısa sürede saçınız ihtiyacı olan vitamini alacak ve sağlıklı görünecektir.

Argan yağı:

Argan yağı içerisinde bulunan B ve E vitamini sayesinde saçınıza kaybettiği parlaklığı ve yumuşaklığı geri verecektir. Banyodan önce saçınıza uygulayıp ortalama bir saat saçınızda bekletmeniz yeterli olacaktır. Ayrıca argan yağı içeren şampuanları da tercih edebilirsiniz.

Sarımsak yağı:

Sarımsak yağı içerisinde bulunan antibiyotik oranı ve yararlı enzimler sayesinde saç uzamasına önemli katkı sağlar.  Bununla birlikte saç derisindeki kan dolaşımını da önemli bir oranda arttırır. Bu da saç köklerinizin oksijen almasını ve saçınızın güçlenmesini sağlar.

 

Lavanta yağı:

Lavanta yağının en temel özelliği saç diplerinizi güçlendirerek saçın kopmasını azaltmasıdır. Bunun yanı sıra sarımsak yağı ile birlikte kullanırsanız hem daha güçlü bir formül etme etmiş olursunuz hem de sarımsak yağının kokusunu kırmış olursunuz.

 

BENZER YAZILAR;

Saç Bakım Önerileri

 

Kısa Sürede Daha Uzun Saçların Formülü

 

You may also like

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!