Gucci  2017 Sonbahar/Kış Sezonunda Uzayda!Gucci  2017 Sonbahar/Kış Sezonunda Uzayda!Gucci  2017 Sonbahar/Kış Sezonunda Uzayda!Gucci  2017 Sonbahar/Kış Sezonunda Uzayda!Gucci  2017 Sonbahar/Kış Sezonunda Uzayda!Gucci  2017 Sonbahar/Kış Sezonunda Uzayda!

Gucci 2017 Sonbahar/Kış Sezonunda Uzayda!


Gucci’nin Uzay Serüveni!

Gucci’nin fantastik-bilim kurgu filmlerinden fırlamış koleksiyonundan bahsetmeden önce tanımayanlar için koleksiyonun mimarı Alessandro Michele’den bahsetmekte fayda var.Dünyaca ünlü moda tasarımcısı Alessandro Michele her ne kadar uzun yıllardır orada olsa da Gucci’nin kreatif direktörlüğünü yapmaya başlayalı henüz 2 yıl oldu. Ancak devrim niteliğinde koleksiyonlar oluşturarak sık sık konuşulmasından olsa gerek ki uzun yıllardır o koltukta izlenimi yaratıyor. Ancak buna rağmen göz önünde olmayı sevmiyor.

Gelelim, kesinlikle bu dünyaya ait olmayan Glen Luchford’un fotoğraflayıp yönettiği, sanat direktörlüğünü ise Christopher Simmonds’un üstlendiği 2017 Sonbahar/Kış kampanyasına…

Uzay Yolu  / Star Trek konseptini özümseyerek boyut değiştiren koleksiyon Gucci formunda uzaylıları ağırlıyor. Alessandro Michele’in bu kadar özgür olmasının altında yatan sebep ise modaya kurallar dayatan ve modanın yaratıcılığına kurallar koyan bir üretim anlayışını reddetmesi.

Kampanyanın kompozisyonunu özetlemek gerekirse  uzak bir galakside Gucci istilası için birleşen humanoidler, uzaylılar, robotlar ve dünyalılarla paralel bir evrene taşınıyorlar. Uzaylılar ve dinozorlarla etkileşime girerek gerçek ötesi, uzay manzaralarına ve tuhaf uzay gemilerine ışınlanıyor. Bu da ortaya alışılmışın dışında fantastik bir hikaye çıkarıyor.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!