Tesla Model 3’ü Tanıttı!


Merakla beklenen dünyanın en iyi elektrikli arabası olarak nam salmış Tesla yeni modelini tanıttı.

Tesla, Model 3 modeli ile düşük fiyatlı bir araba üretti. 35 bin dolarlık fiyatı, iç ve dış tasarımıyla, tamamen elektrikli ve son teknoloji ile donatılmış bu otomobil. Şirketin yaptığı son testler ile 2017 sonlarına doğru satışa sunulacak.Tesla Model 3, iç tasarımı ile otomobil dünyasında daha önce görülmemiş bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Minimalist bir tasarımı var. 15 inçlik dokunmatik ekran, araca dair her şeyi kontrol etmenizi sağlarken direksiyon arkasında sadece iki kol ve baş parmaklarınızla kontrol edebileceğiniz çok amaçlı bir çift tekerlek bulunuyor. Ayrıca dev dokunmatik ekrandan her şeyin kontrol edilebiliyor olması, otopilot özelliği de bulunan bir araç için oldukça mantıklı.

Model 3, boyut olarak biraz küçük bir otomobil, Tesla’nın baş tasarımcısı Franz von Holzhausen, “Minimal tasarım iç mekan genişliğini oluşturabilmemiz için gerekliydi açıklamasını yaptı.”  Bu da minimal tasarımın biraz da iç hacmi geniş tutabilmek amacıyla yapıldığını gösteriyor. Ayrıca tamamı camdan oluşan tavan da iç hacmi yine çok daha geniş gösteren bir özellik. Bu da aracın oldukça şık görünmesi sağlayan güzel bir detay.

Tesla Model 3 Tesla’nın 3. nesil otomobili.
Çok Gizli Tesla Motors Ana Planı’nın 3. ve belki de en önemli adımı. Tanıtıldığı tarihten sonra ilk üç günde 280,000 adet ön sipariş alan Model 3’ün ABD giriş fiyatı her türlü vergi indirimi/avantajından önce bile sadece 35,000$ olacak.

Model 3 segment olarak Audi A4, Mercedes C ve BMW 3 serilerine rakip olacak.
Model 3’te Supercharge edebilme özelliği var buda hızlı şarj demek.
Uzun yolun çözümü Supercharger. Nisan 2016 itibariyle 610’dan fazla Supercharger istasyonu bulunuyor ve bu istasyonlarda Tesla sahipleri 20dk’da 200km’lik şarjı edebiliyor, hem de bedava.

İstasyon sayısı model 3 çıkana kadar 2 kat artacağı söyleniyor.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!