Göz Çevresi Bakımı İçin İpuçları


Hepimizin bildiği gibi yüzümüzdeki nem kaybının ilk yansıması göz çevresinde olur. Yaşlılık çizgileri de ilk olarak göz çevresinden başlar.  Bunun en önemli sebebi göz çevremizin ince ve hassas bir deriye sahip olmasıdır. Peki, göz çevremizi nasıl korumalıyız, göz çevremize nasıl bakım yapmalıyız? Tüm bu soruların yanıtı yazımızda;Yüzümüz genel olarak bir bariyer tarafından korunur. Özellikle 20’li yaşlara kadar bu koruma maksimumdadır. Ancak cildimiz zaman ilerledikçe strese, yorgunluğa, çevresel kirliliğe maruz kalır ve bu koruma hasar görür. Bu durumdan da en çok göz çevremiz etkilenir. Çünkü göz çevremiz yüzümüzün diğer kısımlarına göre 3’te 1’lik oranda daha incedir. Yapısındaki az yağ oranı da işin içine girince göz etrafımız daha fazla kurur.

Göz çevresi bakımı nasıl yapılır?

Cildiniz ve yaşınıza uygun düzenli bir göz kremi kullanmak önemlidir. Sürekli nemlendirmek göz çevresi bakımının temelinde vardır. İhtiyaca göre göz çevresi için haftalık maske desteği sağlanabilir. Ayrıca göz çevresi bağışıklığını arttırmak için özel ürünler de kullanılabilir.

Göz çevresi bakımına 20 yaş itibari ile başlanabilir. Bu yaşlarda sadece nemlendirici kullanmak yeterli gelebilir. Ancak 25 yaş itibari ile yaşlanmanın getireceği kırışıklıklara karşı önlemler alınabilir.

Evde göz çevresi bakımı nasıl yapılır?

Bazı doğal yağlar yardımı ile göz çevremizdeki kuruluğu giderebilirsiniz. Bu yöntemler ile hem göz etrafınızdaki gerginliği giderebilir hem de besleyebilirsiniz. Bunun için en çok önerilen yağlardan biri kayısı çekirdeği yağı ve havuç-salatalık maskeleridir. Bu yağları uygularken göz çevrenize masaj yapmayı da ihmal etmeyin. Bir diğer dikkat etmeniz gereken ihtiyacınız olduğu kadar su tüketmektir.

Tüm bunların yanı sıra uyku düzeni en önemli etkendir.  Eğer sağlıklı bir uyku düzeniniz yok ise bu size göz altı morlukları ve torbaları olarak geri döner.


ÜRÜN ÖNERİSİ!

 

Ultimune Eye Concentrate

Ultimune Eye Concentrate göz çevresinin bağışıklık sistemini güçlendirir. Göz çevrenizin maruz kaldığı tüm dış etkenlere karşı savaşır, cildin direncini arttırır. Her yaş ve cilt tipine uygulayabilirsiniz.

 

 

You may also like

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!