Instagram Takipçisi Arttırma Yolları


Instagram kullanımının her geçen gün artması ile birlikte Instagram’da popülerliği artan hesapların sayısı da çoğalıyor. Birbirinden farklı konsept ve türlerde binlerce yeni hesap açılıyor. Fenomenlerden, marka hesaplarına, normal kullanıcılara kadar herkesin aklında tek bir soru var; Instagram takipçi sayımı nasıl arttırırım?

Bu maalesef tek aşamada çözülecek bir bilmece değildir. Bir çok dikkat etmeniz gereken nokta vardır. Sıklıkla başvurulan takipçi satın alma gibi illegal yollar ise büyüme konusunda farkında olmasanızda birçok zararı vardır.


Gelelim sağlıklı bir büyüme için dikkat etmeniz gerekenlere;

Instagram’da Olma Amacınızı Belirleyin

Eğer Instagram’ı yalnızda kişisel olarak kullanıyorsanız ve takipçi artışını önemsemiyorsanız tabiki hayatınız ile ilgili her tür içeriği paylaşabilirsiniz. Yalnız amacınız Instagram’da bir varlık oluşturmak ise kullanıcılar Instagram hesabınıza girdiğinde ne göreceğini bilmek ister. Bu sebeple seyahat, makyaj, moda, kahve, konsept, dekorasyon gibi hangi alanda içerik paylaşacağınızın sınırlarını çizmelisiniz.

Görsel Stratejinizi Belirleyin

Kullanıcıların hesabınıza girdiğinde benimsediğiniz bir stiliniz olduğu görmeleri gerekir. Hangi filtre kullanacaksınız, görsellerinizi düz bir zemin üzerinde mi çekeceksiniz yoksa stillife mı ilerleyeceksiniz gibi stratejinizi belirlemelisiniz. Bu takipçilerin hesabınıza bakış açısını değiştirecektir.

Takipçilerinizin Aktif Saatlerini Belirleyin

Her hesabın takipçileri nasıl birbirinden farklı ise online oldukları saat ve günlerde farklıdır. Bu sebeple kendi takipçilerinizin Instagram’ı aktif olarak kullandıkları saati belirlemeli ve o saatlerde içerik girmeye dikkat etmelisiniz. Instagram’ın analitik özelliği sayesinde bu verilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Takipçilerinizin aktif olduğu saatlerde içerik girdiğinizde artan yalnızca içeriklerinize beğeni değildir. Post beğenilerinizin artması ile birlikte keşfede daha çok çıkarsınız. Bu da yeni takipçi demektir.

Sosyal Bir Hesap Olun

Sadece içerik girip takipçi beklemek sosyal mecraların doğasına aykırıdır. Sizde aktif olmalısınız ki sizden haberdar olan kitleye varlığınızı göstermelisiniz. Bu sebeple sayfanız ile ilişkili ve hesabınızı takip etmek isteyebileceğinizi düşündüğünüz diğer hesaplar ile diyaloğa girmekten çekinmemelisiniz. Sizle ilişkili hesapların post’larını beğenmeli, yorum yapmalı ve takip etmelisiniz.

İstikrarlı Olun

Haftada yalnızca bir içerik girmek ya da uzun süre içerik girmeye ara vermek hesabınıza zarar verir. Hem Instagram algoritmaları sebebi ile hem de kullanıcıların hesabını benimsemeleri açısından dezavantajlıdır. Bu sebeple takipçilerinizi de bunaltmayacak şekilde her gün bir ya da iki içerik girmeye dikkat edin.

Paylaşmış olduğumuz  tüm Instagram Takipçisi Arttırma Yollarını düzenli olarak uygular ve sabırlı olursanız kısa sürede düzenli bir takipçi artışınız olacağını fark edeceksiniz. Ancak unutmayın ki her şeyde olduğu gibi Instagram hikayenizde emek ve sabır ister. Bol takipçili günler…

You may also like

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!