Cilde Işıltı Veren Makyaj Tüyoları


Parlak, aydınlık ve ışıltılı bir ten herkesin hayali…

Cildi aydınlık ve ışıltılı göstermenin şüphesizki bir çok yolu var.  Ancak yanlış uygulamalar ile cildinizin ışıltıdan çok yağlı gibi görünmesi de mümkün. Cilde ışıltı veren makyaj tüyoları;

Doğru Nemlendirici 

Nasıl bir makyaj yapmayı düşünürseniz düşünün öncelikle tabiki cildinizi nemlendirmelisiniz. Ancak bu tür ışıltılı bir makyaj istiyorsanız seçtiğiniz nemlendirici cilde aydınlık veren bir nemlendirici olmalıdır. Kullandığınız nemlendirici uzun süre cildinize yoğun nem sağlamalı ki cildinizin azalan parlaklığını geri kazandırmalı. Böylelikle cildinizin doğal ışıltısı meydana çıkar ve makyajınız daha güzel görünür.


Ürün önerisi: Nars Aqua Gel Luminous Oil-Free Moisturizer, hem günlük olarak kullanılabilen makyaj bazıdır hem de cildin gençlik ışıltısını yenilemek ve bir prizma gibi ışığı yansıtmak üzere tasarlanan jel nemlendiricidir.

Fondöten Seçimi

Fondöten seçimizde ilk dikkat etmeniz gereken şey fondöteninizin ışığı yansıtıp yansıtmadığıdır. Eğer ışığı yansıtan bir fondöten kullanıyorsanız  cildiniz daha ışıltılı ve parlak görünür.

Ürün önerisi: Synchro Skin GLOW cildinizi pürüzsüz bir yapı kazandırırken doğal bir parlaklık da verir.  Cilt kusurlarınızı kapatıp cildinize gün boyu kalıcı parlaklık sağlar. Tüm cilt tipleri için uygundur.

Pudra Kullanımı

Bu aşamada fondöteni hem sabitleyen hem de cildinize transparan bir aydınlık kazandıran pudraları tercih etmeniz gerekir. Bu tür pudralar makyajınıza da zaman kazandırır.

Aydınlatıcı

Aydınlatıcılar teninize yaptığınız son dokunuşlardır. Yüzün belli kısımlarına uygulamak gerekir. En temel alanlar; kaş kemiği, burun kemiği, elmacık kemiğidir. Aynı zamanda dudak üstündeki üçgene de uygulayabilirsiniz.

Far Seçimi

Farınız ister mat ister ışıltılı olsun açık renk olmasına dikkat edin. Hem gözleriniz daha iri görünür hem de  bu aydınlık cildinize yansır.

 


UYARI:

Fondötenlerinizin içinde aydınlatıcı ya da nemlendirici karıştırıyorsanız fondöteninizin dokusunu bozacak istediğiniz performansa ulaşamayacaksınız. Bu sebeple fondöten ve aydınlatıcınızı ayrı ayrı uygulamaya özen göstermelisiniz.

 

You may also like

1 Yorum

  • Moda
    21 Ağustos 2017 at 01:15

    Teşekkür ederim farklı makyaj tüyoları.

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!