Evde Soğuk Demleme Kahve Nasıl Yapılır?


Kahve birçok kişi için bir tutkudur. Güne kahve içmeden başlayamaz. Sohbetlerin ortağıdır. Yoğun iş temposuna bir mola vermek için bir nedendir.

Sizde evde kahvenin tadını almak istiyorsanız, hazır paket kahveler ile kahvenin tadını alamıyorsanız bu basit tarif ile işe başlayabilirsiniz;Kalitesine güvendiğiniz herhangi bir markanın filtre kahvesi ile kahvemizi hazırlayabiliriz. Kahveyi seçerken dikkat etmeniz gereken tek özellik kalın çekilmiş bir kahve olması olacaktır.Kahvemizi hazırlamamız için bir kahve presine ihtiyacımız var.  Büyük boy bir pres için 2 yemek kaşığı kahve yeterli olacaktır. Kahvemizi koyduktan sonra üzerine sıcak su ilave ediyoruz. (2 yemek kaşığı kahve için, 180ml su)

4 – 5 dakika demlenmesini bekliyoruz. Daha sonra presi aşağıya doğru yavaşça bastırıyoruz. Buz dolu büyük boy bir bardağa kahvemizi yavaşça dolduruyoruz.

Şu an kontsantre bir kahve elde ettik. Aslında buzlar erdiğinde kahvemiz seyrelecek ve daha yumuşak içimli hale gelecektir. Tercihinize göre içine süt veya aromatik şuruplar ekleyebilirsiniz. Afiyet olsun.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!