Dumanlı Göz Makyajı İçin İpuçları


Dumanlı göz makyajının puslu, romantik ve vurucu etkisini sevmeyen var mı? En özel gecelerin ve davetlerin vazgeçilmez makyajı için işte ipuçları;Farınızı dışarı taşırın.

Öncelikle gri ya da kahverengi tercihinize göre kullancığınız farınızı göz kenarlarından dışarı çıkarmanız gerekmektedir. Direkt bakışınızda bu renkler görünmelidir.

Göz pınarınızı parlatın.

Göz kenarlarında kullandığınız koyu tonların bakışınızı kapatmasını engellemek adına göz pınarlarınızı açık renk hatta sedefli bir far ile parlatmanız gerekmektedir. Bu far sayesinde bakışınız aydınlanacaktır.

Kirpik diplerinden koyu bağlantı

Koyu dış çerçeve ve göz pınarındaki ışıltıyı birbirine bağlayacak ve kirpik diplerine uygulanacak bir fara ihtiyacınız vardır. Bu farda tercihiniz gözünüzün dış kenarına uyguladığınız farın bir açık tonu olabilir.

İzsiz görüntü

Göz kapağınızdaki bu üç ton belirsizce birbirine geçiş yapmalıdır. Bunu sivri uçlu, yumuşak bir fırça ile uygulayabilirsiniz. Bunun devamında ise fırçanızda kalan bu puslu renkleri göz altınıza da sürebilirsiniz.

Her makyajın tamamlayıcısı

Ne tür bir makyaj yapıyorsanız yapın eğer göz makyajınızda iddialı olmak istiyorsanız makyajınızı eyeliner ile tamamlamanız gerekir.  Dumanlı göz makyajında Eyeliner’ın biraz daha fazla önemi vardır. Kullandığınız koyu yoğun farlar sebebi ile kirpik diplerinden teniniz görünebilir. Bu alanları eyeliner ile tamamen kapatmanız gerekmektedir.

 

You may also like

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!