Kışı Formda Geçirmek İçin Tüyolar


Yaza formda girmek istiyorsanız şimdiden hazırlıklara başlayabilirsiniz. Böylelikle hem sağlıklık kilo verebilir hem de yaz ayları yaklaşınca hızlı diyet ihtiyacınızın önüne geçebilirsiniz. Kışı formda geçirmek için tüyolar yazımızda;


Kış aylarını formda geçirmek ve yaza rahatla girmek yerine hepimiz ipin ucunu biraz kaçırıyoruz. Kış aylarında günlerin kısalmasını lehimize kullanmak yerine aktivitelerimizi azaltıyor kendimizi eve kapatıyor ve farkında olmadan sağlıksız besleniyoruz. Bu durumda Nisan ayı itibari ile şok diyetler araştırmamıza, spor salonlarına yazılmamıza ve kendimizi zorlamamıza sebep oluyor. Bu yıl bu rutinde farklılık yaratmanın tam zamanı.

Metabolizmanızı Çalıştırın Yağ Yakımını Arttırın

Hayatınızda en az bir kere de olsa diyet yaptıysanız lif’li yiyeceklerin öneminin farkındasınızdır. Lif bakımından zengin karalahana, beyaz lahana, brokoli, pazı, kereviz, ıspanak ve kereviz gibi kış sebzelerini tüketmeniz metabolizmanızı hızlandıracaktır.

Metabolizmanızı Çalıştırın Yağ Yakımını Arttırın

İster yaz ister kış olsun hiçbir zaman kendinizi uzun süre aç bırakmamalısınız. Çünkü bu uzun süre açlıklarda vücut kas ve su kaybeder. Bu sebeple de yemeğe başladığınız an itibari ile bu verilen kilolar maalesef geri alınır.

Diyet Ürünlerini Kontrollü Tüketin

Eğer diyet ürünleri tüketimini normalden fazla yapıyorsanız bu sandığınızın aksine size kilo aldıracaktır. Eğer kilo vermek istiyorsanız günlük tüketim oranlarının üzerine çıkmamalısınızdır.

Dengeli Beslenin, Hiçbir Besin Grubunu Atlamayın

Her bir besin grubunun vücut için önemi farklıdır. Eğer bir gurubu es geçerseniz vücudunuz olumsuz etkilenir. Tam tersi düşünürsek hiçbir besin tek başına vücudunuza yeterli gelmez. Bu sebeple masanızda eşit renklerde sebze ve meyvelerle donatmaya özel gösterin.

 

Ekmek Tabusunu Yıkın

Her besin gibi ekmek de dengeli beslendiği durumda kilo aldırmaz. Yani ekmeğin sağlığa zararlı olduğu doğru değildir. Aksine B grubu vitaminler tarafından oldukça zengindir. Kan şekerini düzenler ve tokluk hissi verir. Bu yüzden ekmeği hayatınızdan çıkarma gibi bir düşünceniz var ise sadece tüketim oranınızı arttırmanız yeterli ve faydalı olacaktır.

Her şeyin hem azı hem de fazlası zararlıdır. Bu sebeple vücudunuzun ihtiyacı olanı verdikten sonra kilonuzda dengede duracağından emin olabilirsiniz.

 

You may also like

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!