Yüzünüzü Ne Kadar İyi Yıkıyorsunuz?


Cilt bakımının en önemli aşaması cildinizin iyi bir şekilde yıkanmasıdır. Kolay bir adım gibi görünse de bu aşamada birçok hata yapılıyor. Peki, nasıl yüzümüzü yıkamalıyız? Detaylar hymyday.com’da!

Eğer yüzünüzü doğru ve iyi bir şekilde yıkamıyorsanız bir sonraki aşamada yaptığınız bakımlar boşa gidebilir. Yüzünüzü yıkamanızdaki en önemli sebebi bildiğiniz gibi yüzünüzdeki kiri temizlemek ve tıkalı gözenekleri açmak. Eğer cildinizde gözeneleriniz açıksa kullandığınız tüm bakım ürünleri cildinize daha iyi nüfus eder.

Yüzünüzü yıkamaya başlamadan önce elinizin temiz olduğunu düşünseniz bile sabun ile ellerinizi yıkamalısınız.  Yüzünüzü yıkama işlemine bu şekilde geçmelisiniz.

Suyun sıcaklığı nasıl olmalıdır ?

Gelelim yüzünüzü yıkamaya… Kullandığınız suyun ısısı çok önemlidir. Ne sıcak ne de soğuk su tercih etmelisiniz. Yüzünüzü yıkadığınız su ılık olmalıdır. Sıcak su ile yüzünüzü yıkarken bir süre sonra cildinizin kuruduğunu fark edebilirsiniz. Soğuk suda ise durum daha farklı. Yüzünüzdeki kirlerin tamamen arınmasını engeller.

Yüzünüzü ılık su ile ıslattın sonra kullandığınız cilt temizleme sabununuz ile yüzünüzü köpürtün. Yüzünün hassas bölgelerini daha dikkatli ovun. Yüzünüzü köpükten arındırdıktan sonra havlu ile kurulayın.

Ne kadar sıklıkla yüz yıkanır?

Yüzünüzü yıkamamak nasıl cildinize zarar veriyorsa çok sık yıkamak da bir o kadar cildinize zarar verir. Ayrıca yüzünüzün cildinizin ürettiği yağa da ihtiyacı vardır. O yüz cilt tipinize göre cildinizi kurutmayacak periyotları kendiniz belirleyebilirsiniz.

 

 

 

You may also like

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!