iPhone 10 Almamak İçin 5 Neden


Apple, iPhone ile beklentileri oldukça yükseltmişti. Ancak ürün lansmanından sonra bir çok özelliği sebebi ile kullanıcılarını hayal kırıklığına uğrattı. İşte iPhone 10 almamak için 5 önemli neden;

Kullanımı etkileyen parmak hareketleri:

Yıllardır iPhone da alışmış olduğumuz home tuşu iPhone 10’da bir anda kayboldu. Artık home tuşu ile yaptığımız bir çok hareketi iPhone 10 da farklı parmak hareketleri ile yapmak zorundayız. Bu da yıllardır alışılagelmiş kullanıcı alışkanlıkları sebebi ile kullanıcıları zorluyor.

Çentikli tasarım:

Neredeyse sıfır çerçeve oranı olan iPhone 10’da üst bölümdeki çentik kısmı bir çok kişiyi rahatsız ediyor. Tam ekran oyun ve kamera modunda siyah bir leke gibi ekranda duran çentik göz zevkine önem verenleri iPhone 10’dan uzaklaştırıyor.

Yüksek Fiyat:

iPhone 10 Türkiye’de çok yüksek fiyatlara satılmakta. Bunun en önemli sebebi ise yüksek vergiler.  6.000 TL civarı bir fiyat bir telefon için oldukça fazla. (Bu fiyata bir Macbook Pro alınabiliyor.)

Face ID:

Çok yeni bir teknoloji olan Face id Apple’ın yeni geliştirdiği bir güvenlik teknolojisidir.  Artık telefonunuz parmak iziniz yerine yüzünüzü tanıyarak açılabiliyor. Güvenliğe önem verenler için önemli bir özellik olsa da daha şimdiden Face id’yi kandırarak bir çok kez telefonlar açıldı. Bu sebeple de iPhone 10 alay konusu haline geldi.Kablosuz ve Hızlı şarj:

Apple nihayet kablosuz ve hızlı şarja geçiş yaptı. Fakat bu kadar yüksek para verip aldığınız iPhone 10’un kutusundan hızlı şarj aleti çıkmıyor ne yazık ki. Bunun için de ayrıca para ödeyip hızlı şarj cihazını ve kablosunu almanız gerekiyor. Ayrıca bu durum kablosuz şarj içinde geçerli.  Yine ekstra para ödeyip bir kablosuz şarj ünitesi almanız gerekiyor.

Bir not daha düşmek gerekirse; Samsung en son çıkarttığı modelinde hızlı şarj cihazını telefonla birlikte veriyor. Bu modelin kamera özellikleri de iPhone’dan daha iyi.

Eğer marka bağımlılığınız var ise ve iPhone’dan başka telefon kullanmam diyorsanız bu nedenler sizin için önemli olmayabilir. Ancak ücret ve fayda kıyası yapıyorsanız iPhone 10’un doğru telefon olmadığını gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!