Kil Maskesi Hakkında Tüm Her Şey


Kleopatra’nın Güzellik Sırrı

Temiz, parlak, canlı ve dingin bir cilt için en çok tercih edilen maskelerden biri olan kil maskesi hakkında tüm detayları sizler için derledik;

Kil maskesinin faydaları;

Kil maskesinin faydalarının en başında tıkanan gözenekleri derinlemesine temizlemesi gelir. Bu sebeple sivilce ve siyah nokta oluşumunu  engeller.

Yüzdeki fazla yağı alır. Yağlı bir cildiniz var ise düzenli uygulamanızda cildinizin yağ dengesini sağlar. Bu sebeple düzenli kil maskesi uyguladığınızda cildinizin daha az yağlandığını fark edeceksiniz.

Cildin sıkılaşmasını sağlar.

Kil maskesi barındırdığı minerallerle cildi besler ve cilde doğal bir parlaklık verir.

Cilt tipinize göre kil seçimi;

Cilt tipine göre kil seçimi değişir. Eğer hassas bir cildiniz var ise uzmanlar beyaz kil kullanımını öneriyor.
Beyaz kil en etkili killerden biridir. Sivilcelere karşı etkilidir ve sivilceler nedeniyle tahriş olan cildi yatıştırır. Egzama, sedef nedeniyle tahriş olan cildi sakinleştirmek için de kullanılan bentonit cilde faydalı mineraller bakımından da zengindir.

Yağlı ve problemli bir cildiniz var ise yeşil kili tercih etmelisiniz.
Aşırı yağlı ciltler için önerilen yeşil kil magnezyum, kalsiyum, potasyum, fosfor ve silika gibi cilt için önemli mineraller içerir. İyileştirici etkisi vardır ve sivilcelerin normalden daha kısa sürede geçmesine yardımcı olur.

Hangi sıklıkta kullanılmalıdır?

Kil maskesi cildi gerer. Eğer sıklıkla kil maskesi yaparsanız uzun vadede cildinizde kırışıklığa sebep olur. Bu sebeple ideal kullanım sıklığı haftada birdir.

Kil maskesi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Kil maskesi yaparken cildinizi sabun ile temas ettirmemelisiniz. Yüzünüz sabun ile temas ederse bakteri oluşumu olabilir. Cildinizde üreyen bakteriler maskenin faydasını ortadan kaldırır.

Her Cilt Tipine Uygun Kil Maskesi Tarifi

Cilt tipinize göre beyaz ve yeşil kil tercih edebilirsiniz.

Seçtiğiniz kilden 1 yemek kaşığını kaseye alın. Kili yüze uygulanabilecek kıvama getirmek için; yağlı cildi olanlar sadece su, sadece T bölgesi yağlı olanlar süt, kuru ve hassas cildi olanlar jojoba yağı kullanabilir.

Maskeyi yüzünüze uyguladıktan sonra 10 dakika bekletmeniz yeterli. Ardından bol ılık suyla yıkayın. Kuruluk hissederseniz iyi bir nemlendirici kullanın.

Yüzünüzü Ne Kadar İyi Yıkıyorsunuz?

Nem İstilası; Kuru Ciltler İçin En Popüler Ürünler

 

 

 

You may also like

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!