Amazon Türkiye’ye Geliyor


Hepimizin bildiği gibi Amazon dünya e-ticaret sisteminin en büyük oyuncusu. Günden güne de büyümeye devam ediyor.

Amazon’dan bizi çok yakından ilgilendirecek haberler var!

Amerikan’ın en büyük e-ticaret devi Amazon yakın zamanda Almanya sayfası üzerinden Türkçe dil desteği vermeye başlamıştı. Ancak alışveriş yoğunluğunun gitgide artmasıyla artık Türkiye’de de  kendi e-ticaret sistemini kurmaya karar verdi.

Birçok yerli firma ile görüşmeye başlandı.  Görüştüğü firmalardan biri ise Aras Kargo oldu.

Tahmini olarak 2018 Temmuz ayında ise Amazon’un Türkiye de faaliyetlerine başlayacağı söyleniyor.Şu anda merak edilen sorular ise şöyle; Amazon ülkemize giriş yaptıktan sonra bizi nasıl fiyatlar bekliyor? Amazon’nun alıştığımız uygun fiyatları ile mi karşılaşacağız yoksa Türkiye’deki diğer e ticaret sitelerine  yakın fiyatlar mı olacak? Bunu yakın zamanda hep birlikte göreceğiz.

Bildiğiniz gibi ülkemizdeki vergiler yüzünden ve dolar, euro kurlarında ki ciddi yükseliş sebebi ile birçok kullanıcı özellikle elektronik cihazları yurt dışı e-ticaret siteleri üzerinden daha uygun fiyata alıyordu. Eğer bu fiyat avantajını bir nebzede olsa Türkiyede’ki sitesine taşırsa mevcut rakipleri zor günler bekliyor olacak. Bununla birlikte Hepsiburada, N11 gibi firmaların sunduğu fiyat politikalarından vazgeçerek kullanıcılara daha ulaşılabilir bir pazar oluşturacaklarını umuyoruz.

Ne olursa olsun Amazon’nun Türkiye’ye girişi ile müşteriler açısından güzel gelişmelerin olacağı kesin.

You may also like

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!