İlk Botox Deneyimi


Botox hala birçok kişinin korktuğu ve hakkında eksik bilgilere sahip olduğu bir operasyon. Bu sebeple de kulaktan dolma bilgiler ile hem korkuyoruz hem de bir taraftan günlük stres, güneş ya da yaş ile gelen çizgileren kurtulmak istiyoruz.

Ben de 30 yaş ile birlikte kendini belli etmeye başlayan çizgilerden rahatsız olmaya çoktan başlamıştım. Bunun en önemli sebebi ise genetik miras. Ailede özellikle kaz ayakları çok belirgin ve bir seviye sonrasında kalıcı olacağının farkındaydım ve kara kara düşünmeye başladım.
Doktorlarını çok iyi tanıdığım ve yakın dost olduğumuz Vanity Estetik’in yollarına düştüm. Açıkçası burayı bildiğim için doktor ve klinik arayışım olmadı. Ama ne olursa olsun insan bir tereddüt ediyor. 🙂

Ve bugün itibari ile kaz ayaklarıma, alın bölgeme ve kaş arasına botox yaptırdım. Bir çok kişinin oh be dediğini biliyorum. Şu an ne gerek varmış bu kadar tereddüte desem de ilk botox‘u yaptırmaya karar vermek inanın önemli bir karar.

Botox yapılırken çok acıyor mu?

Benim de ilk sorum buydu. Acı eşiğim çok düşük olduğu için de korkuyordum. İğnenin cildinize girdiğini hiç hissetmiyorsunuz. Sadece değdiriyor ve ilaç veriyormuş gibi bir his. İlaç sadece bölgeye göre biraz daha az ya da biraz daha çok yakabiliyor. Ama bu yakma anlık, kalıcı değil. Sevgili doktorum Op. Dr. Güray Yeşiladalı’nın ilk başta dediği gibi epilasyona dayanan bir kadınlar için bu acı kayda değer bir acı değil. Kesinlikle öğleymiş.

10 dk’dan kısa sürdü

Bu bahsettiğim bölgelere botox yapılması ortalama 10 dk sürmedi bile diyebilirim. Bittiğine inanamadım.

Bittikten sonra çok az kızarıklıklar vardı. Çantamı alıp çıkanaca kadar bu kızarıklıklar da geçti. İnanın yüzünüze ağda – epilasyon yaptırıyorsanız daha uzun süre kızarık kalıyor. Hemen günlük rutine dönebiliyorsunuz. Tam oturması da 2 gün sürüyormuş.

Botox’un etki süresi

İlk kez yaptırdığım için etki süresi 4 ay civarındaymış. Tatil bitince de etkisi geçmiş olacak yani. Bu durumda güneşin etkisinden de kurtulmuş oldum. Nisan-Mayıs bence zamanlama olarak çok doğru bir zaman.

Etki geçtikten sonra yüzde değişim nasıl oluyor?

Botox yaptırdıktan 5 dk sonra

Öncelikle şunu söylemek istiyorum etkisi geçtikten sonra botox yaptırmaya bir bağımlılık olmuyor.  Daha sonra ister yaptırın ister yaptırmayın size kalmış. Sadece başladığınız zamana geri dönüyorsunuz. Ne daha fazla çizgi ne de daha az çizgi oluyor. Hatta düzenli periyotlarda yaptırırsanız hem 4 ay etki süresi uzayabiliyormuş hem de mevcut çizgilerinizde açılma da olabiliyormuş.

Sonuç olarak herkese istinasız tavsiye ediyorum. Zaten zamana meydan okuyamayacağız ve o çizgiler yüzümüze birgün oturacak. Biraz geciktirmenin ne zararı olabilir ki?

Eğer sizde Botox düşünüyorsanız ve İstanbul’daysanız  Op. Dr. Güray Yeşiladalı’nın sihirli ellerine kendinizi bırakın. Zaten kendisi ile tanışınca inanılmaz bir güven hissedeceksiniz. İlginenler için websitenin linkini ve iletişim numarasını da buraya bırakıyorum.

Telefon: (212)2155533

https://www.vanityclinic.com/tr/


Handan YAŞAR TOPRAKYou may also like

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!