Tatilde İpin Ucunu Kaçıranlara; Hızlı Kilo Verme Tüyoları


Çoğumuz yaza girene kadar uzun bir süre diyet yaptı. Tam yaz ile birlikte istediğimiz forma girdik derken ipin ucunu biraz kaçırıldı. Tüm kışın yorgunluğunu atmak için her fırsatı değerlendirirken kendimizi ödüllendirme iç güdüsü ile biraz fazla yemiş, yaza girerken ki formumuzu kaybetmiş olabiliriz. 🙂

Panik yok, küçük detaylar ile her şeyi tekrar kontrol altına alabilirsiniz.

Yemek yeme düzeninizi değiştirin!

Öncelikle yemek yeme düzenini eski haline getirmelisiniz. Yani her zaman söylediğimiz gibi sabah erkenden kahvaltınızı yapın, ara öğünleri atlamayın ve tatilde de olsanız akşam yemeklerini saatinde ve hafif yiyin.

Su içmeyi ihmal etmeyin!

Özellikle kilo alımlarında en kritik öğe sudur. Su vücuttaki metabolik atıkların hızlıca atılmasını sağlamaktadır. Eğer günlük içmeniz gereken oranda su içmiyorsanız hemen günde 3 lt su içmeye başlamalısınız.

Tatil planınıza hareket katın!

Eğer çok durağan bir tatil planı yaptıysanız ve sadece güneşlenmek ve dinlenmek istiyorsanız en azından gününüze 30 dakikalık bir yürüyüş eklemelisiniz. Bu tatil dönüşü oluşacak ataleti de engellemiş olacaktır.

Abur cubur seçimi!

Tatil boyunca tabi atıştıracaksınız. Ama bu atıştırma seçimini cipslerden ve sağlıksız besinlerden değil meyvelerden yana kullanabilirsiniz.You may also like

LEAVE A COMMENT

Haftanın Videosu
SOSYAL AĞLAR

KATEGORİLER

E-bültene kayıt ol

Kayıt olduktan sonra size gelen maili onaylamayı unutmayın!